امروز: / الثلاثاء 05-جماد ثاني-1439 / Tuesday 2018-February-20

مناسبت روز
پیام روز :

چرا به امام زمان (نجم الثاقب) میگویند؟

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله العظمی مهدی احدی (دامت برکاته):

🌀چرا به امام زمان (نجم الثاقب) میگویند؟
در یکی از خطبه های امام علی (ع) در نهج البلاغه پیرامون زینت های آسمان، خورشید را یکی از زینت های آسمان دانست و فرمود: خورشید یکی از زینت های آسمان است، و نور آن به حدی شدید است که وقتی روز میشود از شدت نور خورشید، ماه و ستاره ها محو میشوند. این روشنایی به حدی زیاد است که ثاقب است.

✅در روایات هم امام زمان (عج) را نجم الثاقب گفته اند، یعنی نور امام به حدی زیاد است که همه کس را کنار میزند و خودش خورشید عالم و جهان میشود، به حدی که هیچ اسلحه ای بدون اجازه ی امام حرکت نمیکند و تیری از آن شلیک نمیشود.

❇️در نهج البلاغه آمده است که زمین کلید خود را به حضرت مهدی (عج) تسلیم میکند و تمام گنج ها از درون زمین بیرون میآید، و او نجم الثاقب عالم است که کسی نمی تواند در مقابلش نظری بدهد.

❇️قطعاً فرهنگ علوی و مهدوی بر عالم حاکم خواهد شد و هیچ علمی، علوم آنها را رد نکرده است. چون هر کس بخواهد رد کند کمال بی سوادی خود را می رساند.

❇️یکی از مهمترین چیزهایی که علماء و محدثین درباره ی غیبت امام عصر (عج) نقل کرده اند، گناهان شیعیان است که روایات زیادی در این زمینه وجود دارد.
اگر روایات را نگاه کنیم ننوشته گناهان مسلمین، حنفی ها، مالکی ها، حنبلی ها بلکه گناهان شیعیان مدنظر است. یعنی شیعه هنوز امام زمان (عج) را باور نکرده است، هر چند معتقد به ۱۲ امام هستند.

❇️امروزه بسیاری از افراد جامعه مسخ شده اند، تا جایی که پدری اینقدر از موفقیت فرزندش تعریف میکند که گویی آن فرزند یک اختراع صنعتی انجام داده است، امّا میبینیم که افتخار پسرش این است که او گیتاریست قهّاری شده است.
یا اینکه مادری به این میبالد که دخترانم شال و روسری ندارند امّا بسیار شاد و راحتند، امّا خواهر زاده ام عقب مانده است چون مقنعه و چادر سر میکند. اینجاست که میبینیم افراد جامعه مسخ شده اند، چون آنجایی که ارزش است آن را ضد ارزش، و آنجایی که فساد است آن را ارزش میدانند.
فقط یک گروه در جامعه است که مسخ نمیشود و آنها کسانی هستند که حضرت مهدی (عج) را مثل طلا و جواهر میبینند. بنابراین منسوخین عالم بی صاحب هستند و بی صاحب ها همه مسخ شده اند.

🔚 امام زمان (عج) در نامه ای به شیخ مفید عرض کردند: اگر شیعیان به پیمان خود عمل میکردند و گناه را کنار می‌گذاشتند سعادت دیدار ما را کسب میکردند.
هر کس تا چهل روز دعای عهد را بخواند و در این چهل روز مراقبه از گناه داشته باشد بداند که حتماً نور امام را خواهد دید.