امروز: / الإثنين 30-ربيع أول-1439 / Monday 2017-December-18

مناسبت روز
پیام روز :

ویژه برنامه نگین فیروزه ای در سالروز تاسیس مسجد جمکران برگزار می‌شود

ویژه برنامه نگین فیروزه ای در سالروز تاسیس مسجد جمکران برگزار می‌شود

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری ویژه برنامه نگین فیروزه ای به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران همزمان با شب هفدهم ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام عباس ابراهیمی با اشاره به اینکه هفدهم رمضان سالروز بنای مسجد مقدس جمکران به امر مبارک حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) است، اظهار کرد: به مناسبت سالروز تاسیس این مسجد مقدس، ویژه برنامه‌ای با عنوان «نگین فیروزه ای» با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و پژوهش درعرصه معارف مهدوی در شب ۱۷ ماه مبارک رمضان در این مکان مقدس برگزار می شود.
وی افزود: این برنامه که در قالب گردهمایی و اجتماع فعالان عرصه مهدویت برگزار می شود به لحاظ اجتماع کاملی از اصحاب و دست اندرکاران مباحث مهدوی، در نوع خود بی نظیر است.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در حاشیه گردهمایی اصحاب فرهنگ، هنر و پژوهش های مهدوی، نشستی تخصصی نیز با حضور علما، فضلا و اندیشمندان و اساتید حوزه برگزار می شود که در این نشست صاحبنظران در رابطه با مبادی و مستندات تاسیس مسجد تبادل نظر و گفت و گو می کنند.
وی در ادامه با اشاره با تاریخچه تاسیس مسجد مقدس جمکران ابراز کرد: سحرگاه ۱۷ ماه مبارک رمضان بر اساس نقلی که در کتاب گرانقدر «نجم الثاقب» ذکر شده سالروز فرمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه به «حسن بن مثله جمکرانی» مبنی بر بنای مسجد دراین مکان است که حضرت (عجل الله تعالی فرجه) به او امر می کنند که در این مکان مسجد و محل عبادتی بنا کن و مردم را بگو که به این مکان روی آورند.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکراندر پایان خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های این مراسم، تقدیر و تجلیل از فعالان عرصه فرهنگ وهنر در رابطه با معارف مهدوی خواهد بود.