امروز: / الإثنين 30-ربيع أول-1439 / Monday 2017-December-18

مناسبت روز
پیام روز :

لازمه رسیدن به امام زمان(عج)، ایمان حقیقی است

لازمه رسیدن به امام زمان(عج)، ایمان حقیقی است

استاد حوزه علمیه گفت: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ناظر و حاضر بر اعمال ما است؛ به گونه ای زندگی کنیم که کاسبی و زندگی اجتماعی ما با توجه به حضور و نظارت حضرت صاحب الامر باشد.

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام علیرضا صادقی واعظ پیش از قرائت دعای پر فیض کمیل در مسجد مقدس جمکران به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: در قرآن کریم آمده که هر کس در راه خدا تلاش و کوشش کرد، نتیجه آن به خودش می رسد؛ ماه مبارک رمضان از قرن های گذشته بوده و در قرن های آینده نیز خواهد بود؛ مهم این است که ما در این ماه چقدر می توانیم از آن استفاده کنیم.
سخنران و مبلغ حوزوی بیان داشت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرمایند که رحمت، مغفرت و برکت، سه ویژگی ماه مبارک رمضان است؛ تمام کسانی که در این ماه مبارک از گناه خودداری می کنند، خداوند متعال نیز در مقابل تمام گناهان آن ها را می بخشد.
وی ادامه داد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ما را امشب به این مسجد مقدس دعوت کرده است، اما این که ما چقدر از این فضای معنوی بهره ببریم، به خود ما بستگی دارد؛ در ماه مبارک رمضان نیز به همین گونه است که سفره کرامت پروردگار باز شده و بستگی به خودمان دارد که چقدر از آن بهره مند شویم.
کارشناس مسائل مذهبی ابراز کرد: یکی از ویژگی های حضرت خدیجه(سلام الله علیها)، ایمان محکم و راسخی است که به خدا و پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) داشتند؛ زمانی که حضرت محمد از غار حرا بیرون آمدند، هیچ یار و یاوری نداشتند و حتی نزدیکان ایشان را ترد کرده بودند؛ اولین کسی که به ایشان ایمان آورد، حضرت خدیجه(سلام الله علیها) بود.
حجت الاسلام صادقی واعظ افزود: امروز اظهار ایمان بسیار آسان است و مورد تشویق دیگران قرار می گیرد، اما در زمان اعلام رسمی رسالت اگر کسی اظهار به ایمان می کرد، او را شکنجه و تمسخر می کردند؛ حضرت خدیجه(سلام الله علیها) در همان زمان به صورت آشکار ایمان آوردند تا همگان بدانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ناظر و حاضر بر اعمال ما است؛ به گونه ای زندگی کنیم که کاسبی و زندگی اجتماعی ما با توجه به حضور و نظارت حضرت صاحب الامر باشد. اگر کسی همه جا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را ناظر بر اعمال خود بداند، ایمانش محکم می شود.
استاد حوزه علمیه قم افزود: ما باید مانند حضرت خدیجه(سلام الله علیها) ایمانی محکم و استوار داشته باشیم و با همه سختی و مشکلات پای دین خود بایستیم؛ ایشان تمام اموال و سرمایه خود را بدون هیچ منتی در راه اسلام خرج کردند.